když miluješ není co řešit

klikačka:

všechno kopíruj jenom s klikačkoumasová sebevražda delfínů

3. dubna 2009 v 21:28 | jess

Delfíni se pokusili spáchat masovou sebevraždu. Rybáři jich 300 zachrániliStovka umírajících zvířat trpí u filipínských břehů.

Na mělčině u pobřeží filipínského ostrova Luzon v úterý ráno uvízla skupina více než tří stovek delfínů. Podle zpráv místních úředníků už tři zvířata zemřela a další zoufale bojují o život. Tři delfíny se podařilo zachránit, o další se starali dobrovolníci.

V úterý večer už měli záchranáři situaci pod kontrolou. Celé stádo zahnali na otevřené moře, kde již delfínům nehrozí žádné nebezpečí. Malcolm Sarmiento z filipínského ministerstva rybolovu novinářům řekl, že nejvíc ho překvapil postoj místních rybářů: "Bez jejich pomoci bychom delfíny nezachránili. Ještě před pár lety přitom rybáři lovili delfíny na maso!" Na záchraně se podílelo kolem dvaceti člunů a lodí.

Elektra tmavá

Kytovci elektry tmavé (Peponocephala electra ) žijí v tropických vodách. Normálně mají raději hlubší moře, ale v okolí Filipín se rádi pohybují i kolem mělčin.
Foto: internet


Guvernér provincie Bataan Enrique Garcia přitom před zásahem oznámil, že místní rybáři jsou zcela bezradní a netuší, jak trpícím savcům pomoci. Jedinou pomoc pro umírající delfíny podle Garcii mohla poskytnout vláda nebo zahraniční neziskové organizace. Jednalo se o vzácné delfíny druhu elektra tmavá.

Náhoda, nebo úmysl?
Vědci nyní zkoumají, jestli se delfíni dostali na břeh nešťastnou náhodou, anebo zda se jedná o masovou sebevraždu. Tento fenomén se v posledních letech u těchto vodních tvorů objevuje čím dál častěji. Například v roce 2008 došlo v Cornwallu k sebevraždě 28 delfínů. Patolog Vic Simpson, který tehdy mrtvá zvířata zkoumal, zjistil, že delfíni před smrtí spolykali obrovské množství hlíny a kamení - jako by se pokoušeli ukončit své utrpení.

Íránští sebevrazi
Doposud největší masová sebevražda delfínů se stala v roce 2007 u břehů Íránu - tehdy tam zemřelo 152 kytovců. Podívejte se na video, jak tehdy záchranáři marně bojovali o jejich životy:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama